Kaip būti asertyviu: pasiekti tai ko norime ir išvengti nemalonių situacijų?


Kaip būti asertyviu: pasiekti tai ko norime ir išvengti nemalonių situacijų?

Šis straipsnis yra apie komunikacijos tipą, kuris padeda paversti bet kokią situaciją mums palankia arba išvengti jums nepatogių ar nepalankių situacijų, kurios potencialiai galėtų jums netikti ar nepatikti. Komunikacija apibrėžia tai kas mes esame, todėl mūsų gyvenimo kokybė stipriai priklauso nuo mūsų ryšių su kitais akcentuojant tai, kad kitų nuomonė apie mus, mums tai patinka ar ne, mums daro neapibrėžiamo dydžio efektą, kuris skatina mąstyti teigiamai ar neigiamai apie mūsų asmenybę.

Įsivaizduokite, kad nuo šiol visas paslaugas, kurių norite ar kada nors norėjote iš kitų žmonių, nuo šiol galite gauti taisyklingai pateikiant prašimą ir paskatinant kitą žmogų motyvuotis tą paslaugą atlikti ir nors tas žmogus visada bus laisvas apsispręsti tą paslaugą atlikti ar ne, jis turės motyvacijų, kurias padėjote jam atrasti savyje, kurios padės jam apsispręsti eiti jums palankiu keliu. Daugiau nebebus ginčų, o tiesiog nuomonių skirtumas, kuriam galima rasti universaliai abiems priimtiną kompromisą, kuris, jūsų pastangų dėka, pateikiant jūsų nuomonę pozityviai, padės suprasti jūsų polinkį link kompromiso, kuris jums bus daugiau negu patenkinamas. Galėsite kalbėti su visais be baimės, nei užuojautos, nes tiek vienas tiek kitas jausmas yra nesutarimo prisiėmimo sau į vidų arba nesutarimo perdėto iškėlimo į išorę pasėkmė.

Šiame straipsnyje išmoksite reikšti savo jausmus ir juos užtvirtinti viešai nepažeidžiant savęs, nei kitų žmonių jausmų, kitais žodžiais, jūs išmoksite išreikšti save tokį koks esi (tokia kokia esi) iš tikrųjų, tai reiškia, kad atliekant šias sunkias, bet nesudėtingas užduotis, kurios aprašytos šiame straipsnyje, jūs sugebėsite būti savimi, tai reiškia, sugebėsite pateikti geriausią savo asmenybės versiją, kokia tik esate buvę (buvusi).

Turbūt visi mokame save įvertinti, nors ir subjektyviai, kokio lygio asmuo esame kiekvienoje situacijoje, taigi, geriausias asmuo koks tik esame buvę mums palankioje situacijoje gali egzistuoti ir situacijose, kurios šiuo būtent metu mums atrodo ne tokios palankios ar nepalankios apskritai. Sustokite skaityti minutėlę ir įsivaizduokite (galite užsirašyti ant popieriaus, tai padės prisiminti šios užduoties pozityvią įtaką jums) pačią palankiausia situaciją, kurioje jautėtės esą savimi ir jautėte koks geras (ar gera) joje buvote. (Jeigu jau atlikote šį žingsnį skaitykite toliau).

Dabar prisiminkite ar įsivaizduokite kokiais pozityviais žodžiais apie jus buvo kalbama ar galvojame tuo metu kai buvote tokioje geroje situacijoje (taip pat galite užsirašyti). Kas manote trugdo jums būti tokiu žmogumi didžiojoje daugumoje situacijų, kuriose patenkante diena iš dienos? (užsirašykite arba gerai prisiminkite). Gal tai neišlaikyti egzaminai, jus supantys negatyvūs (toksiniai) žmonės, jūsų problemos, intraverto asmenybės bruožai, pareigos, negraži šukuosena, mažai patinkantis darbas, ar kt.?

Atskirkite dabar negatyvius aspektus, kurie manote, kad yra jūsų asmenybės neatskiriamoji dalis nuo tų aspektų, kuriuos ateityje galite pagerinti, amžiams panaikinti ar daugiau mažiau pakeisti. Pavyzdžiui: intraverto asmenybės bruožai, pareigos kurias reikia atlikti (dantų valymasis, tvarkymasis, šiukšlių išnešimas, kt.) sudarytų jūsų gyvenimo bruožus, kurių negalite pakeisti, kol neišlaikyti egzaminai, negraži šukuosena, apranga, žmonės kurie jus šiuo metu supa yra visiškai laikini dalykai. Laikinus dalykus jūs pasamonėje kasdien nusprendžiate, net negalvodamas ar negalvodama, nekeisti mąstydami, kad tie dalykai, kadangi atnešė jums sėkmę ankščiau, jums ją atneš ir šendien, o juk laikai keičiasi ir viskas aplink mus taip pat.

Ar žinojote, kad perkant naują mašiną ji praranda pusę savo vertės tą pačią dieną vos išvažiavus iš salono? Taip pat ir kiti pakeičiami dalykai mūsų asmenybės bruožuose, vieną dieną jie gali jums atrodyti fundamentalūs jūsų vertei pakelti, tačiau kitą dieną gali jau būti nebeverti ir yra klaida pasamonę palikti ramybėje vis dar galvojant, kad tie patys dalykai atneš tą pačią sėkmę; jie tiesiog jos nebeatneš ir vietoje mąstyti valandų valandas kas nutiko nepalyginamai produktyviau yra juos mesti į šalį įgyjant naujus dalykus, kurių iki to laiko nesate turėje.

Komunikacija ir toksiniai žmonės Egzituoja tokia žmonių rūšis vadinama toksiniai žmonės, kurie savo būvimu, kalbėjimu, netgi šypsena sunaikina tai kas tu esi. Tai yra realu, tiesiog kiekvienam tam tikri žmonės netinka. Prisiminkite žmones, kurie jus supo tuomet, kai prisiminėte save būnant savimi, kas jie? Kokie jų vardai? Kokio tipo nejaučiamas vibracijas jie jums siuntė? Palyginkite tas vibracijas su tomis vibracijomis, kurias patiriate esant jums nemalonioje, nepalankioje ar kitaip neigiamai skatinančioje situacijoje.

Gali būti, kad su tuo žmogumi praleidai tikrai smagias akimirkas, tačiau galiausiai tas žmogus paveikia tave taip, kad jaustumeisi trupinėliu ne toks geras/ gera kaip jis/ji. Bet žinai, turiu tau atsakymą: tu nesi nei kiek ne blogesnis už tą žmogų... tas žmogus tiesiog yra tau netinkantis. Gal tavo draugams jis/ji patinka, tačiau tavo draugai tik nori pagerinti savo asmeninį gyvenimą lygiai taip pat kaip tu ir galbūt tas toksinis žmogus nėra toksinis tavo draugams, o tik tau. Ar tai egoizmas? Visiškai ne. Jeigu turi mirtina alergija bitėms ar eisi su savo draugais į ekskursiją į bityną? Žinoma, kad ne. Nediskutuojant fakto, kad gyvenimas ir gyvybė yra tolygiai svarbūs, nuoširdžiai patariame atsiryboti nuo kiekvieno toksinio žmogaus, kuris jus pripildo nuodais, juk judant į priekį galite gyventi laimingai, taigi meskite visus toksinius žmones iš savo akiračio.

Asertyvumas reikalauja, kad kiti žmonės kartais jus vadintų egoistu ar nesuprantančiu, tačiau jūs padėkokite už jų nuomones ir priimkite tai kaip ženklą, kad einate teisingu keliu; jūs padarote didelius savo gyvenimo pakeitimus, nes jūsų laukią daug geresnis gyvenimas, tai ką sako kiti neturi nieko bendro su jūsų gyvenimo gerove, tai ką sako kiti apgaubia tik jų gyvenimo gerovę, jeigu jie rūpintusi jūsų gyvenimu jie nuoširdžiai paklausinėtų įsitraukiant į jūsų asmeninius gyvenimo pasiryžimus kaip šis, dalyvaujant partisipatyviai jūsų geresnio gyvenimo link vietoj šmeižiant jus, naudojantis privilegijuotą vieta, kurią turėjo jūsų gyvenime iki to laiko.

Kartą atsikračius toksiniais žmonėmis jūsų gyvenimą užpildo laiminga laisvė, kuri skatina jus išeiti į gatvę ir kalbėti su visais apie koks lengvas, geras, gražus yra gyvenimas iš tikrųjų. Tai kasdienis jausmas, kuriuo jūs gerėsitės tol, kol sugebėsite nepripildyti savo gyvenimo toksiniais žmonėmis, kurie vėl jus užnuodytų negatyvumu į kurį lengvą gryžti, todėl reikia nepasiduoti. Pasitikėjimas savimi yra žaismingas dalykėlis. Juk taip lengva yra atiduoti save kitiems, kai gerai apie save jautiesi. Pratimai asmenybei užtvirtinti Asmenybę prarasti yra labai paprasta, bent tol kol nesate įpratęs ją saugoti savo reikmės, todėl pateikiame šiuos pratimus, kuriais išmoksite užtikrinti savo asmenybę ekstremaliose situacijose, kurių, galimai,niekada nesate patyrią iki šiol.

Atliekant šiuos pratimus dedikuojant visą savo asmenybę yra labai svarbu, taigi, jeigu esate pasiryžęs juos atlikti, tik jeigu esate pasiryžęs juos atlikti, skaitykite toliau. Kuo sunkesnis pratimas jums atrodys tuo didesnį jūsų asmenybės nepasitikėjimą savimi pačiu (ar pačia), išgydys. Jeigu kartą atlikę vieną iš šių pratimų vis dar bijote jį atlikti per naujo, siekiant ne tik išgydymo, o ir tvirto pasitikėjimo savimi, męs patariame jį kartoti panašiose situacijose tol kol pajausite, jog visa baimė jį atlikti išnyko.

Progresuoti asertyvume: gatvėje

 • Paklausk kiek valandų nepažystamojo, kuris jums įlieja pasitikėjimo savimi
 • Paklausk kiek valandų nepažystamojo, kuris jums generuoja nepatogumo jausmą
 • Paklausk kiek valandų nepažystamojo, kuris jums generuoja visišką nepasitikėjimą savimi
 • Paklausk nepažystamojo kur yra tam tikra netolima gatvė.
 • Paklausk nepažystamojo kur yra tam tikra tolima vieta ir kaip iki jos nusigauti.
 • Paklausk kur yra ta tikra vieta, kuri žinote, kad neegzistuoja.
 • Žiūrėk žmonėms į veidą kai einate gatve.
 • Atlikite keistą judesį ar gestą eidami gatve. Įsitikink, kad kažkas tave matė jį atliekant.
 • Užlipk ant šaligatvio ir greit nulipk.
 • Eik keleta metrų tada pradėk bėgti, o tada netikėtai sustok.
 • Atsisėsk kur nors ir įdėmiai stebėk praeivius.
 • Nusišypsok keistiems žmonėms, kai su jais prasilenki.
 • Pasisveikink su nepažystamais kai su jais prasilenki.
 • Išeik į gatvę apsirengęs (apsirengus) keistai, linksmai ar neįprastai.

Progresuoti asertyvume: baruose ar restoranuose

 • Užvesk pokalbį su padavėju.
 • Užvesk pokalbį su klientu.
 • Pašauk padavėją garsiai, kad išgirstų kiti.
 • Užėjas į restoraną paprašyk geriausio staliuko.
 • Pasidalink su padavėju pozityviais komentarais apie užsisakytą meniu.
 • Pasidalink su padavėju negatyviais komentarais apie užsisakytą meniu.

Progresuoti asertyvume: su draugais ar pažystamais

 • Pabandyk pademonstruoti savo požiūrį nepriklausomai ar jis teisingas ar visiškai iracionalus.
 • Paprašyk kokios nors paslaugos.
 • Pakomentuok savo asmeninę temą.
 • Išreišk jausmus, kurių ankščiau niekada nesi išreiškęs.
 • Sukurk kokį nors dienos planą ką veikti kartu.
 • Pakviesk pasisvečiuoti savo namuose.
 • Pakviesk draugus kurie nepažysta vienas kito pasisvečiuoti savo namuose.
 • Padaryk susibūrimą ar eik į šventę kurioje nieko gerai nepažysti.
 • Specialiai pavėluok ir nepaaiškink kodėl.
 • Paprašyk paskolinti kažkiek pinigų ilgam, bet kitą dieną grąžink.
 • Mielai pakalbek su draugu apie dalykus, kurie jame tau nepatinka.
 • Neik į susitikimus, kuriuos tau pasiūlo ir kurie paprastai tau nelabai patinka.

Progresuoti asertyvume: rūbų parduotuvėje

 • Pasimatuok labai daug rūbų ir batų ir nieko nepirk.
 • Pabandyk palaikyti kuo įmanoma ilgiau parduotuvės klientų pagalbininko dėmesį.
 • Tiesiog pasimatuok daug rubų ir batų.
 • Persigalvok atvirai keleta kartų iš eilės apie pirkimą.
 • Sukurk pokalbio temą įtraukdamas (įtraukdama) asmenines temas: "Šendien aš labai pavargau".
 • Paklausk ar neturi kokio nors keisto daigto ar rūbo.
 • Ilgai ir įdėmiai žiūrinėk prekes nieko nepirkdamas. Įmonėje ar valstybinėse institucijose
 • Paskambink informacijos tinklui ir daug kartų pasitikslinkite dėl to paties dalyko viename skambutyje.
 • Paskambink norėdamas atlikti kokią nors sudėtingą operaciją ar kurioje reikia papildomos paslaugos.
 • Eilėje įšsigalvokite priežastį paprašydami, kad jus praleistų pirmą.
 • Paprašykite, kad darbuotojas pakartotų lėčiau tai ką tiką pasakė.
 • Jei kasnors aiškiai blogai jus priema paprašykite pakviesti viršininką arba kad atneštų atsiliepimų knygą. Atlikite korektiškas indikacijas.

Asertyvumas su šefais ar autoritetingais žmonėmis:

 • Jei tave kritikuoja gyniesi su ramybę ir poto parodai koks tavo požiūris į tai.
 • Pakomentuok apie kaip gali pagerinti savo darbą.
 • Atlik kritinius komentarus apie tai kas tavo galva neveikia taisiklingai.
 • Paprašykite pagerinimo darbo sferoje (atlyginime, dienotvarkėje, kt.).
 • Pasirodai ekstremaliai simpatišku ir maloniu savo šefui.
 • Pakviesk šefą alaus ar pietų.
 • Pakviesk šefą į savo namus.
 • Kalbėk apie bet kokia temą, jei įmanoma, su savo šefu.
 • Įtrauk į pokalbį kokią nors asmeninę temą.
 • Pasiskūsk galvos skausmu ar peršalimu.
 • Paprašyk išeiti truputi ankščiau iš darbo dėl išgalvotos priežasties.
 • Paprašyk atostogų tomis dienomis kai jų labiausiai nori.

Sukurta: 2018-12-28 13:18:05