Kaip atlikti rinkotyra?


Kaip atlikti rinkotyra?

Rinkotyra jūsų verslui suteikia indikacijas apie naujus, pelną nešančius, produktus. Produktams, kurie jau yra rinkoje, rinkotyra pasako ar tie produktai atitinka vartotojų ir klientų reikalavimus. Geras rinkotyros planas indikuoja kur ir kurie jūsų klientai yra ir bus. Taip pat pasakys kada tie klientai yra labiausiai pasiryžę iš Jūsų pirkti. Kai diriguojate rinkotyros procesui galite panaudoti rezultatus verlo kūrimui ir apskaičiuoti kiek sėkmingas jūsų verslas bus.

Pirmoji rinkotyra

Pirmosios rinkotyros siekis yra atrinkti šiuo metu turimus duomenis. Tai gali būti pardavimų istorija ar praeities susidūrimai su konkurentais. Pirmąją rinkotyrą galite atlikti šiais būdais: - Interviu - Apklausos - Grupės atgalinės nuomonės siekis Kad gerai atlikti pirmąją rinkotyra, turėtumėte naudoti šiuos klausimus: - Kokie faktoriai influencijuoja produktų ar paslaugų pirkimą? - Kas patinka ar nepatinka apie šiuo metu turimus produktus ar paslaugas? - Kokius aspektus pagerintumėte? - Kokia yra gera produkto ar paslaugos kaina?

Antrinė rinkotyra

Su antrąją rinkotyrą turėtumėte pasiekti generalinių, visiems pasiekiamų duomenų analizę. Su šiais duomenimis galėsite identifikuoti geriau jūsų konkurentus, žmonių segmentus ir kt. Šią informaciją galėsite rasti internete, bibliotekose, konkurentų ofisuose. Duomenų surinkimas Yra du duomenų surinkimo tipai: kvantitatyvinis ir kvalitatyvinis.

  • Kvantitatyviniai metodai aplikuoja metematines analizes ir reikalauja didelio duomenų kiekio, kad kažką įrodyti. (Google suteikia pagalbinius įrankį kvantitatyvinei analizei atlikti: https://www.google.com/analytics).
  • Kvalitatyviniai metodai padeda duodi prasmę kvantitatyvinės analizės rezultatams. Jie gali padėti verslininkams apibrėžti problemas ir suprasti kaip vartotojai masto.

 

Dažniausiai atliekamos rinkotyros klaidos

1. Atlikti tik antrinę rinkotyrą. Pasitikėti 100% kitų publikuotais darbais Jums neduos pilno paveikslo, nes galite praleisti Jūsų verslui svarbius faktorius.

2. Naudoti tik web rekursus. Kai naudojate visiems prieinamus būdus informacijai, rizikuojate būti ne pirmas sužinojęs tą informaciją.

3. Atlikti apklausą tik su žmonėmis kuriuos pažystate.

Mažų verslų savininkai dažnai bando išsisukti pigiausiu variantu ir atlieka apklausą tik su žmonėmis, kurie apklausą atliks nemokamai. Dažnai tie žmonės bus paveikti "draugystės faktorių" ir neduos nuoširdžios informacijos, kuri gali buti naudinga įmonei.


Sukurta: 2018-12-28 13:18:05