Neetiškos įmonės žlunga o etiškos augs


Neetiškos įmonės žlunga o etiškos augs

Įmonės žlunga dėl neetiškumo. Visiems, kurie galvoja, kad neetiškos įmonės yra tos, kurios toliausiai nueina - negali pagrįsti savo teorijų, nes tos įmonės puikiausiai veikia; gimsta konspiracijos ir biurokratinių privalumų gandai, tačiau realybė yra visai kitokia.

McDonald's yra viena iš labiausiai neetiškų kompanijų pasaulyje: nesureguliuotos mitybos maistas, nedideli atlyginimai darbuotojams, sekinančios darbo salygos, kt. Daugelio akyse tai viena akivaizdžiausiai darbuotojus išnaudojanti įmonė, mat daugelis žiūri iš savo kasdienio akiračio, kuris nėra nutrūktgalviai studentai ar moksleiviai, kurie turi daug energijos, nora kažkiek užsidirbti ir mažus darbo sąlygų reikalavimus. Kitaip tariant, jeigu gyventume su studentais, kurie visą dieną gyvena laisvą ir nepriklausomą gyvenimą, kalbėti apie darbą McDonald's yra visai patrauklu, ar ne tiesa?

Etiškumas priklauso nuo įmonės tipo, vizijos ir misijos. Jeigu įmonės tipą, viziją ir misiją atitinkantys darbuotojai vis dar dirba, vadinasi įmonė eina į priekį. Jeigu skundžiasi, vadinasi, jog kažkas neetiško atsitiko ir jeigu problema nebus išspresta, ilgam laiko tarpe, įmonė turės uždaryti savo duris arba atlikti didelius pakeitimus, kurie išspręstų galiausiai tą problemą arba pagerintų pakankamu mastu kitus aspektus, kurie proporcingai persvertų negatyvųjį aspektą.

Konspiracijos ir biurokratiniai privalumai realiame pasaulyje beveik neegzistuoja, o tie, kurie egzistuoja išgyvena mažai laiko, mat spekuliaciją apie šiuos incidentus visuomet išpučia kelis kartus didesnį burbulą žurnalistikos įdomumo tikslu. Didelės įmonės turi daug specialistų, kuriems įmonės moka tikrai didelius pinigus, kad jie periodiškai atliktų produkto kokybės ir klientų nuomonių apie produktą suvienijimą ir išdėstytų išvadas, kurias direktyva turės omenyje priimant sprendimus, kurie bet kuriuo metu gali būti taiklesni ar ne tokie taiklūs, bet kaip ir kiekvienas pasaulio žmogus, direktyvos nariai nori atlikti nuostabų darbą, būti paaukštinti, pagerinti pasaulį, "palikti kažką gero po savęs", pastatyti geresnį rytojų, kt.

Etiškos įmonės su laiku tampa vis labiau populiarios ir juk apskritai, etiškumas generaliai populiarėja: pasaulis organinį maistą laiko geresniu už greitą, šiais sunkiais laikais socialiai atsakingi bankai gauna pozityvius straipsnius spaudoje, išmesti CO2 įmonėms darosi tiesiog gėda ir t.t. Ir vienintelė išvada, kurią galime padaryti yra ši: etiškos įmonės turi gerą ateitį, neetiškos įmonės turi blogą ateitį.


Sukurta: 2018-12-28 13:18:05