Maximos rekonstrukcijos apžvalga iš marketingo pusės


Maximos rekonstrukcijos apžvalga iš marketingo pusės

Rekonstrukcijai buvo uždarytas vienas didžiausių Vilniaus Maxima parduotuvių Ukmergės gatvėje, Big prekybos centre. Prekybininkų nuomone, tai normalus procesas, kuris padės klientams vėl per naujo susipažinti su įvairiomis prekėmis iki kol jie atras tas, kurių jiems iš tiesų reikia. Rinkodaroje tai tik įsisenėjusių klientų valdymo sistema. Visose maisto prekių parduotuvėse maisto gaminiai yra išdėstyti vartotojui paveikti. Prekės, kurių paklausa didelė, o pelnas parduotuvėms mažas, yra išdėstyti nutolusiose viena nuo kitos parduotuvės vietose, kad jų beieškodamas klientas pamatytų ir kitas prekes, kurių jam nereikia, bet kurias galbūt pirks, jeigu tiesiog jų užsinorės tuo momentu.

Tokiu būdu, parduotuvės punktai su duona, pienu, mėsos gaminiais, kiaušiniais dažniausiai yra atitolę. Lentynų koridoriai, kurie sujungia tuos puntus yra užkimšti bulvių traškučiais, guminukais, šaldytuvais su jau paruoštomis picomis, ledais, saldumynais. Prie duonos dažniausiai randame šokoladinių bandelių, sausainių, tortų, pyragų. Vartotojai sutaupytų begalę laiko, jeigu pagrindiniai produktai būtų prie pat kasų, o saldumynai, pusfabrikačiai ir kiti antriniai produktai būtų sudėti galinėje dalyje. Vidutiniškai 24% produkto kainos sau pasilieka parduotuvės.

Likę 76% keliauja į fabrikantų, transportavimo įmonių ir valstybės kišenes. Nuo pagrindinių produktų prekybininkai uždirba vos 6%, tuo tarpu pardavus populiarios markės antrinį produktą parduotuvė gali uždirbti iki 65% nuo vieno produkto. Maksimos Bazės atvejis Maksima Bazė buvo įkurta 2000 metais. Nuo tada iki šiol parduotuvė nebuvo nei karto uždaryta dėl rekonstrukcijos. Jiem nereikia per naujo privilioti kasdieninių klientų, nes jų skaičius yra per nelyg mažas. Dėl užmiesčio lokalizacijos Maxima Bazę įprasti klientai lanko vos kartą kas mėnesį.

Maksima Bazė privalo vadovautis kitais marketingo kriterijais. Ten pardavimai būna daug masyvesni, vidutinis klientas parduotuvėje palieka 120 eurų. Tuo tarpu kiti skundžiasi jog parduotuvę privaloma uždaryti, mat grindinys nuo 2000 yra per nelyg nusidevėjęs ir pirkti yra tiesiog nepatogu. Tokie skundai bendrovei nedaug reiškia, mat uždaryti tokio dydžio parduotuvę ir pakeisti visą parduotuvės grindinį reiškia didelias išlaidas, kurių parduotuvės vadovai prisiimti neketina. Mat neturėjimas pastovių klientų reiškia klientų dinamiškumą: kartą per mėnesį aplankant Maxima Bazėje nepatogias grindis galima ir atkentėti. Tuo tarpu parduotuvę su tokiomis grindimis gyvenamajame rajone jau seniai būtų reikėję uždaryti.


Sukurta: 2018-12-28 13:18:05