Motyvacija: iš kur jos pasisemti ir kur jos vengti?


Motyvacija: iš kur jos pasisemti ir kur jos vengti?

Motyvacija - tai visus organizmo veiksmus skatinanti jėga. Motyvacijos paaiškinimui susitelksime į faktą, jog motyvacija ne visada yra kažkas pozytyvaus kas mus stumia daryti kažką gero. Taipogi gali būti kažkas negatyvaus kas mus stumia daryti kažką gero arba kažką blogo... Centruodamiesi į tai, bandysim išsiaiškinti motyvacijos atradimo teoriją ir jos įdėjimą į praktiką.

Motyvacijos Reikšmė

Motyvacija iš lotynų kalbos išvertus reiškia kažką panašaus į judesį ar priežastį. Visai motyvacijai, kad ir kokia ji būtų, jai reikia priežasties, kažko ko neturite ar turite per mažai. Motyvacija yra sukuriama reikmenybės, bet tokios, kuri nebutinai turi būti fiziologinė (kaip valgyti, miegoti...), tai gali būti reikmenybė kažką pasiekti, turėti arba padidinti kažko ką jau turite kiekį.

Dažnai fiziologinės reikmenybės, kaip neturėjimas kažko kas jums yra patogu, įdomu, naudinga, jums gali padėti labiau norėti kažko pasiekti, tai yra, padėti nekreipti tiek dėmesio į darbo kiekį ar sunkumą. Tai paaiškina faktą, kad žmonės iš neturtingų šeimų paprastai yra stipriau kovojantys už save ir savo ateitį, nei vaikai išėję iš patogumų.

Kokia motyvacija turi būti?

Kaip jau peržvelgėme pradžioje, visos motyvacijos yra dėl kažko gero ar blogo ir veda į kažką kas yra gerą ar blogą. Pereinant į praktiką: įmonės kūrimas yra kažkas gero, tačiau, pagal statistiką, daugumą žmonių labiausiai kurti savo verslą motyvuoja faktas, kad neturės dirbti "kažkam", ir tai nėra teigiamas motyvas. Jei pastebėjote, vaikų auklėjime, norint užauginti visokiariopai pilnus, savimi pasitikinčius vaikus, reikia jiems duoti daugiau pozityvaus pavyzdžio, negu barimo.

Apskritai barimas įneša baimę vaikui ir jis užaugęs nedarys to dėl ko buvo baramas dėl jam nežinomų motyvu. Tai yra negerai, nes galbūt tai galbūt buvo blogas motyvas tik tuo metu ar tik toje situacijoje, tačiau apskritai nėra kažkas blogo. Vaikus užauginti į pozityvumą, jų auklėjimas turi eiti iš pozityvumo ir ne kitaip. Lygiai taip pat su įmonės kūrimu. Motyvas turi būti pozityvus!!! Nes motyvas: kad 'nedirbti kažkam', nenuveda daugiau negu į pasiryžimą išeiti iš įmonės dėl šefo nesuprantingumo ir įvestų normų. Jūsų motyvacija turi eiti iš daug giliau, nes vaisiai turi būti kur kas didesni negu tiesiog nedirbti.

Galutiniai motyvacijos aspektai Kiekvienas žmogus turi savus motyvus, kurie jam labiau padeda pakeisti "čip" ir veikti. Motyvas turi išeiti iš daug giliau negu paviršutinių, išorinio pasaulio aplinkybių. Pagrindinis motyvas gali būti panašus į 'realizuotis', įvykdyti projektą, kuris ankščiau buvo draudžiamas, negalimas, neatrastas.

Daug žmonių pasiekia tam tikrą amžių (gali būti 18, gali būti ir 80 metų), kai sustoja daryti tai ką nori ir susitaiko su padėtimi sakydami: aš negaliu, nemoku, nesugebu, nesu vertas daryti tai ko noriu. Ir tai yra tas lūžis, kuris neleidžia žmogui norėti realizuotis, būti savimi, naturaliai motyvuotis. Realizuotis reiškia: daryti, turėti, įvykdyti, sukurti, pakeisti, tobulinti, įgyvendinti ir visą tai savo maniera, savaja forma.

Žmonės, kurie nemoka susitaikyti su mintimi, kad yra vieninteliai ir nepakartojamai didingi, verti, brangūs ir pašaukti į kažką didelio kas eina iš jų vidaus, nesugebės įkurti savo klestinčios įmonės. Todėl reikia pirma tikėti savimi ir tik poto tikėti įmone. Tai yra visko pagrindas, tai yra bazė, kurią visais laikais naudojosi sėkmingiausi pasaulio žmonės ir tai yra pagrindas, kuriuo turi naudotis tu, jei nori turėti sėkmę savo versle.


Sukurta: 2018-12-28 13:18:05