Kiek įmonę gali išpopuliarinti vienas laimingas klientas?


Kiek įmonę gali išpopuliarinti vienas laimingas klientas?

Vienas klientas, kuris naudojosi jūsų įmonės paslaugomis, per savo gyvenimą, per savo kalbas ir patarimus privilios jums dar penkis klientus. Yra ir kitas variantas. Vieno nepatenkinto kliento dėka penki klientai, kurie labai rimtai ketins naudotis jūsų paslauga arba pirkti jūsų produktus - to nedarys. Ši statistika yra apytikslė ir realiai yra daug daugiau faktorių, kurie paveikia klientų skaičių, bet vienas laimingas klientas vien savo veido išraiška pasakys pasauliui kokia yra jūsų įmonė. Laimingų klientų svarba yra didžiulė.

Galima sakyti, kad paprastai veido išraiška būna neutrali, ir tai būtent todėl, kad jis negavo nieko ypatingo, nieko ko tikėjosi. Pagal straipsnį apie milijonierių paslaptis, vienas iš svarbiausių dalykų yra Marketingas. Ir kas yra marketingas jei ne priemonė padaryti klientą laimingu? Nuo XVIII amžiaus pabaigos įmonės pradėjo atsižvelgti į klientų norus ir adaptuoti produktus pagal juos. Tačiau tų laikų cechų sistema* priversdavo gaminti produktus identiškus į tuos, kurie buvo gaminami visą laiką.

Dabar cechų sistemos nebėra, tačiau vis dar yra įmonių, kurios gamina produktus ir teikia paslaugas be klientų įsiterpimo. Tai verslas, kuris eina į pražutį. Įmonės gimsta su idėjomis, kurios atėjo būtent iš būsimų klientų lūpų; viskas sukasi aplink juos, nes jie yra tie, kurie moka. Cechų sistema – amatininkų sąjunga, normavusi jų kvalifikaciją, darbo laiką, pardavimo vietas, turimų pameistrių skaičių.

Daug įmonių rašo "pas mus svarbiausia yra klientas"... Taip, gerai, bet juk svarbiausia ne turėti tą frazę, kad pritraukti daugiau, svarbiausia tai įvykdyti. Kartais atrodo juokingai amerikietiškos kavinės, kurios išleidžia tūkstančius dolerių reklaminėms iškaboms, kurios tau perteikia gėrį, tačiau galiausiai tai yra detalė, nes nors ir internetinės reklamos žybsi, juk svarbiau ką tau pasako tikras žmogus, ką tu pats turi progą pajausti iš kaimyno, brolio, sesės, tėvo, darbo kolegos. Net jei nekabėtų tūkstančių vertos iškabos, įmonė triunfuotų jei frazė "visų pirma klientas" būtų realesnė, negu tas sakinys, visuomenėje priimtas.


Sukurta: 2018-12-28 13:18:05