Bilas Gatesas ir Windows įkūrimas


Bilas Gatesas ir Windows įkūrimas

Yra lengva kalbėti daug apie vieną turtingiausių žmonių pasaulyje, bet kas tikrai nėra lengva, tai pasiekti tiek kiek pasiekė Windows įsteigėjas.

William Henry Gates III gimė spalio 28, 1955 metais. Augo kartu su dviem sesėmis Sietle. Jo mama buvo mokytoja mokykloje, pavaduotoja Vašingtono universitete ir galiausiai United Way International direktorė. Bilas mokėsi valstybinėje mokykloje, vėliau persikėlė į privačią, kurioje pradėjo savo kaip programuotojo karjera būdamas 13 metų.

Pradėjo programuoti kartu su draugu, Paulu Allenu. Jiems gimė idėja programuoti tam tikrą kompiuterinę kalbą kai perskaitė žurnale straipsnį apie naują kompiuterį Altair 8800. Sukūrė programavimo kalbą BASIC, su kuria tikėjosi užsidirbti daug pinigų parduodami operacinėms sistemoms. Tuo tikslu sukūrė Microsoft Partnership ir pradėjo pardavinėti. Per sekančius keturis metus sukūrė dar dvi programavimo kalbas: Cobol ir Fortran. Po šių metų jie užsidirbo pakankamai galios kaip kad laimėti teismą prieš MITS, ankščiau minėtojo Altair 8800 kūrėją, dėl pozicijų teisių.

Windows įkūrimas - Bilas Gatesas Po MS - DOS pasisekimo, buvo sukurta nauja plataforma virš šios programos. Ta plataforma įgavo naują vardą: Windows. Tai tapo gerokai lengvesne, patogesne ir "draugiškiasne" operatyvine sistema dėl ko tampa pirma pasaulyje. 1979-ųjų balandį Billas gavo IPC milijono dolerių premiją už atliktą darbą.

Pinigai buvo investuoti į Microsoft Partnership, kuri pasikeitė į Microsoft Corporation, kurios prezidentas tapo Gates, o Paulas Alenas kaip viceprezidentas. Rugpjūtį IBM paprašė Billo Gateso sukurti operatyvinę sistema būtent IBM kompiuteriams. Billas nusipirko 16 bits klipsų už 75.000 dolerių ir pakeisdamas juos į 8-ių bits padarė reikiamus pakeitimus, kurių IBM jo prašė.

Tuo tarpų Windows kas kelis metus vis išleisdavo atnaujiną ir patobulintą operacinę sistema, kuri iki šiol laikosi pirmoje vietoje pasaulyje. Billas ilgą laiką buvo turtingiausias žmogus planetoje ir turi įspūdingą galią visame pasaulyje. Šiuo metu daro daug Socialinių investicijų, investavo milijardus į JAV vidurinės mokslo sistemą, tačiau kovoja su antimonopolistinėmis organizacijomis.


Sukurta: 2018-12-28 13:18:05