Viskas ką privalai žinoti apie miegą


Viskas ką privalai žinoti apie miegą

Miegojimo valandos stipriai priklauso nuo žmogaus gyvenimo būdo. Vienas gali gerai jaustis miegodamas 6, kitam gali neužtekti ir 10 valandų miego, tačiau vidutinis suaugusio žmogaus miego laikas yra 8 valandos. Miegas turi dvi fazes, kurios besikartodamos 3 - 5 kartus formuoja miego fazes, kurios trunka lygiai 1:30. Mokslininkai ištyrė jog keldamasis būtent per tą fazės atkarpą - jautiesi geriausiai išsimiegojęs, nors ir miegojai 6 valandas. Tuo tarpu atsikėlus viduriniosios fazės metu, išsimiegojimas yra daug menkesnis, mat kūnas iškart yra priverstas atsibusti iš gilaus miego, kas provokuoja sutrikimą, nemalonų jausmą, mieguistumą visą dieną, turint omeny tai, jog kūnas jaučiasi atsibudęs blogiausiu metu.

Gerai išsimiegoti

Išsimiegojimo receptas yra labai paprastas: miegoti valandų laiką, kuris dalintūsi iš 1:30 minučių. Pavyzdžiui: vietoje 10 valandų miego yra labiau patartina miegoti 9, 10:30 arba 12 valandų, vietoje 8 valandų, geriau yra migoti 7:30 arba 9. Atlikite bandymus apskaičiuodami kiek laiko užtrunkate užmigdamas. Kelinta valandą yra geriausia keltis? Žmogaus mąstysena įgauna daugiausiai efektyvumo nuo 4 iki 7 valandos ryto. Tuo metu yra geriausias būdas apmąstyti dalykus kaip: ką norėtumėte dienoje pasiekti, ko tam reikia, t.t. Yra labai patartina atsibudus šiuo laiku keliasdešimt minučių pamedituoti arba tiesiog atsisėsti ir galvoti. Žinoma, prieš tai reikia nuveikti kažką energingo, tokiu būdu parodant kūnui, jog jau atsibudote ir daugiau miegoti neisite. Kelinta valandą geriausia eiti miegoti?

Kūnas labiausiai yra pasiruošęs užmigti nuo 22 iki 12 valandos nakties. Kiekvienai dienos ir nakties valandai yra būdingi tam tikri dalykai. Pavyzdžiui ryte (7-9h) yra būdinga būti labai darbingam ir gerai atlikti reikiamus skambučius ir sutvarkyti kitus nedidelius reikalus, kuriuos norite nusiimti nuo dienos kuo įmanoma greičiau; 19-21h yra būdinga įsiminti ilgam laikui dalykus geriausiai, tai yra geriausias laikas išmokti formules; 15 valandai, iškart po pietų, yra būdingas mieguistumas, ir t.t.

Taigi nueinant miegoti po 12 valandos nakties, jūsų mintys bando pradėti galvoti apie ką nori naujoje dienoje nuveikti, tačiau po valandos ar kelių, jūs nueinate miegoti ir atsibudus, mintys jau nebežino kur dėtis. Tai pereina į motyvacijos stoką, apart to jog trumpas miegas dažnai atveria duris kasdieniam stresui ar depresijai. O kaip miegoti savaitgaliais? Yra labai patartina miegoti visas dienas tolygiai. Nes kūnas nežino jog dabar yra savaitgalis ir dabar yra laikas miegoti ilgiau.

Psichologiškai žmogui yra gerai eiti miegoti ir keltis visas dienas tuo pačiu laiku, mat tokiu būdu kūnas geriausiai pripras prie "dienotvarkės" ir galėsite geriau jį reguliuoti pagal tai, kaip gerai išsimiegojote.


Sukurta: 2018-12-28 13:18:05